Technologia

Palomar Vectus™ to diodowy laser medyczny, który posiada certyfikat FDA (zatwierdzenie produktu medycznego przez FDA jest potwierdzeniem jego wysokiej jakości, efektywności i bezpieczeństwa). Technologia wykorzystania światła do usuwania owłosienia została po raz pierwszy opracowana przez firmę Palomar i do dziś chroniona jest patentem. Po kilkunastu latach badań nad udoskonaleniem pierwszego lasera diodowego, firma Palomar stworzyła laser Vectus™ – niezwykle skuteczny, bezpieczny i komfortowy system do epilacji niechcianego owłosienia. Laser diodowy posiada długość fali 810nm, jest to technologia, która ma powinowactwo do melaniny, która znajduje się zarówno we włosach, jak i w skórze. W laserze znajdziemy mnóstwo nowatorskich rozwiązań, między innymi:

Skintel®

Inteligentny czytnik  poziomu aktywnej melaniny w skórze. Przed epilacją laserową przykładany jest kilka razy  on do obszaru zabiegowego i  właśnie w ten sposób dokonuje analizy fototypu skóry. Na podstawie odczytu Skintel® dobierane są odpowiednie parametry, tak aby wykluczyć ryzyko poparzenia skóry. Poziom melaniny jest mierzony przed każdym zabiegiem depilacji, gdyż koloryt skóry w przeciągu roku ulega zmianie, głównie poprzez ekspozycję na słońce. Skintel®  posiada certyfikat FDA.

Advanced Contact Cooling

Vectus posiada zaawansowany system chłodzenia wbudowany w głowicę z szafirowego szkła. Dzięki temu minimalizujemy odczucie rozgrzania skóry przed, podczas oraz po emisji wiązki lasera. System Advanced Contact Coolong zwiększa komfort zabiegu i zmniejsza odczucie bólu i ryzyko poparzenia. Odczuwalna temperatura przy przykładaniu głowicy do skóry to 0 – 5 stopni Celsjusza.

Przestrzenny profil wiązki i szerokość pulsu

Impuls światła jest jednolity na całej optycznej powierzchni głowicy, która ma kontakt ze skórą. Nie występuje różnica w emisji mocy pomiędzy impulsami. Umożliwia to równomierne usuwanie włosów.
Obrazek przedstawia cyfrowe zdjęcia końcówek oraz profilu wiązki głowic laserów Vectus i Lightsheer, z małą i dużą końcówką zabiegową. Jak widać w przeciwieństwie do lasera Lightsheer, głowica Vectus zapewnia lepsze efekty, dzięki pracy całej soczewki.

Photon Recycling

Jest to system, który polega na odzyskiwaniu energii lasera, zwiększając tym samym skuteczność epilacji VECTUS. Podczas zabiegu wysłany impuls lasera do skóry, odbija się od niej i dzięki lustrom wbudowanym w głowicę ponownie wraca do skóry. Dzięki temu impuls światła wykorzystywany jest  w 100 procentach. Im skóra jaśniejsza tym czynnik Photon Recycylingu większy. W przypadku jasnej karnacji wynosi on 1,5-2 a ciemniejszej 1.

Długość fali lasera

Długość wiązki lasera 810nm jest bardzo skuteczna w usuwaniu owłosienia, gdyż wykazuje największą absorpcję przez melaninę. Taka długość fali umożliwia bezpieczną penetrację w głąb mieszka włosowego bez naruszenia innych struktur skóry.

Dwie Soczewki Zabiegowe

Vectus™ posiada dwie wymienne soczewki zabiegowe, które wykonane są z szafirowego szkła. Mała, o rozmiarach 12mmx12mm i powierzchni 1,44 cm² przeznaczona jest do epilacji niewielkich partii ciała, np. wąsik, broda. Duża głowica o rozmiarach 23mmx28mm o powierzchni 8,7 cm² pozwala na usuwanie owłosienia z dużych partii jak nogi czy plecy.

Proces usuwania owłosienia

VECTUS to Laser diodowy o długości fali 810nm. Emituje on wiązkę światła, która jest pochłaniana przez melaninę – barwnik znajdujący się w łodydze, korzeniu i cebulce włosa. Jeśli włos ma wystarczająco dużo melaniny, w trackie emisji wiązki laserowej do skóry, dochodzi do zniszczenia komórek macierzystych i brodawki włosa. Jednak na laser reagują jedynie te włosy, które są w fazie wzrostu- anagenu, czyli około 20% widocznego owłosienia. Włosy wchodzą w fazę anagenu co kilka tygodni . Dlatego niemożliwe jest usunięcie ich za jednym razem. W celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonać około 6 zabiegów z odpowiednią przerwą w zależności od obszaru. Epilacja laserem VECTUS usuwa od 80 do 90% włosów, pozostałe odrastające włosy są jasne, delikatne i cienkie. Przez okres 7-30 dni włosy będą wypychane przez skórę, po tym okresie martwe włosy wypadną.

Zdarza się, że w organizmie zachodzą zmiany hormonalne czy procesy chorobowe, powodując pobudzenie wzrostu włosów. W takim przypadku zabieg należy powtórzyć. .

Warto również zaznaczyć, że nasze komórki mają zdolność regeneracji, w związku z czym niektóre brodawki włosa mogą się odbudować i na nowo wyrośnie z nich włos. Może to być kilka procent pierwotnych włosów. Dlatego! Raz na rok, najlepiej na wiosnę, zaleca się wykonanie zabiegu podtrzymującego efekty.

Rekomendowana ilość zabiegów: 6

Fazy wzrostu włosa

Partia ciała Odstępy między zabiegami
Twarz i szyja 4-6 tygodni
Pachy 6-8 tygodni
Bikini 6-8 tygodni
Ręce 6-8 tygodni
Nogi 8-10 tygodni
Tułów 8-10 tygodni

*Zachowanie regularnych odstępów między zabiegami jest bardzo ważne w celu uzyskania jak najlepszych efektów.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem depilacji przeprowadzana jest konsultacja mająca na celu założenie karty pacjenta, wyeliminowanie przeciwskazań oraz ustaleniu obszaru zabiegowego. Jeśli nie ma przeciwwskazań do zabiegu, pozostawiam klienta w gabinecie w celu przebrania się do zabiegu. Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego, za pomocą czytnika Skintel® określam fototyp skóry, oceniam również kolor, grubość i gęstość włosów. Po wybraniu odpowiednich parametrów, głowica lasera przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła do skóry. Głowicę przykładam na zakładkę, aby dokładnie pokryć obszar zabiegowy. W zależności od obszaru zabiegowego, dobierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Większa o rozmiarach 23mmx28mm jest wykorzystywana na partie tj.: łydki, pachy czy bikini. Z kolei mniejsza o rozmiarach 12mmx12mm na okolice tj.: wąsik, broda czy szyja. Po zakończeniu zabiegu depilacji na skórę nakładamy balsam łagodzący.

Przygotowanie do zabiegu

Bezpośrednio przed zabiegiem włosy w miejscu depilacji należy dokładnie zgolić, pozostawiając jedynie obszar około 1cm2 w celu oceny koloru, grubości i gęstości włosów. Skóra do zabiegu nie może być przesuszona, dlatego przez tydzień przed zabiegiem należy ją codziennie nawilżać balsamem odżywczym. Jednak w dniu zabiegu nie nakładamy na nią kosmetyków. Wyjątkiem jest makijaż 😉

Po zabiegu epilacji laserowej na skórze może pojawić się rumień, zaczerwienienie, obrzęk okołomieszkowy. Objawy te zanikają do kilku godzin, w niektórych przypadkach po 2-3 dniach.
W przypadku pojawienia się strupków, nie należy ich zrywać ani drapać, jedynie smarować maścią łagodzącą.
Po zabiegu epilacji laserowej skóra jest bardziej wrażliwa, dlatego :

  • do tygodnia po zabiegu należy unikać czynników drażniących takich jak: basen, sauna, jacuzzi, wysiłek fizyczny, peelingi, masaże.
  • Przez 4 tygodnie należy unikać solarium i ekspozycji skóry na słońce. Jeżeli jednak organizm narażony jest na bezpośredni kontakt ze słońcem, skórę należy chronić filtrem SPF 50.

Między zabiegami skórę można golić maszynką. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie usuwać włosów woskiem, pęsetą czy też depilatorem.

Możliwe powikłania po zabiegu laserowym to: pęcherzyki, strupki, blizny, odbarwienia czy też przebarwienia. Występują one sporadycznie, najczęściej w przypadku posidania przeciwwskazań lub nieprzestrzegania zaleceń przed i pozabiegowych. Objawy takie mają charakter jedynie przejściowy. W przypadku pojawienia się wyżej wymienionych objawów należy skontaktować się z kosmetologiem, który ewentualnie zaleci konsultacje z dermatologiem.

Faq

Pytania i odpowiedzi

Kiedy widać pierwszy efekt?
Pierwsze efekty widać po 2-3 tygodniach. Jest to okres podczas którego martwe włosy pozbawione cebulki, wysuwają się ze skóry po czym wypadają.

Umów się na wizytę

Kontakt